Ηλιακή Μπαταρία HJ51.2V-314RT 16kWh LiFePO4 με 6000 Κύκλους και Εκφόρτιση 200A για Αποθήκευση Ενέργειας στο Σπίτι
Βασικές Ιδιότητες
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Επωνυμία: Huijie
Model Number: HJ51.2V-314RT
Εμπορικά Ακίνητα
Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας: 50
Όροι πληρωμής: L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union
Δυνατότητα Προμήθειας: 1000/εβδομάδα
Προδιαγραφές
Rated Energy: 16.076 kWh Cycle Life: 6000 κύκλοι @ 25°C
Nominal Voltage: 51,2 V Nominal Capacity: 314 Αχ
Max Charge/Discharge Current: 200Α Communication: Μπορεί, RS485, RS232
Parallel Expansion: Ναί Dimensions (L×W×H): 768 × 480 × 300 χλστ
Weight: 120 κιλά Battery Type: LiFePO4
High Light:
Ηλιακή μπαταρία 16kWh lifepo4
μπαταρία αποθήκευσης ενέργειας στο σπίτι με εκφόρτιση 200A
ηλιακή μπαταρία με 6000 κύκλους
Περιγραφή του προϊόντος
HJ51.2V-314RT – Μπαταρία LiFePO4 16kWh για Οικιακή Ηλιακή Αποθήκευση Ενέργειας
HJ51.2V-314RT - Οικιακή Ηλιακή Μπαταρία LiFePO₄ 16kWh | 6000 Κύκλοι Ζωής, 200A Εκφόρτιση, CAN/RS485 για Συμβατότητα με Inverter
Κατασκευασμένη με πρισματικά στοιχεία βαθμού Α 3,2V 314Ah σε διαμόρφωση 1P16S, αυτή η μπαταρία προσφέρει αξιόπιστη απόδοση για πάνω από 6000 κύκλους - ισοδύναμο με περισσότερα από 15 χρόνια καθημερινής λειτουργίας. Το υψηλό ρεύμα φόρτισης/εκφόρτισης 200A υποστηρίζει ισχυρούς υβριδικούς μετατροπείς, ενώ πολλαπλές διεπαφές επικοινωνίας (CAN, RS485, RS232) εξασφαλίζουν απρόσκοπτη ενσωμάτωση με κορυφαίες μάρκες μετατροπέων.
Γιατί να επιλέξετε LiFePO₄;
  • Ασφαλέστερη: Χωρίς θερμική διαφυγή, χωρίς κίνδυνο πυρκαγιάς.
  • Φιλική προς το περιβάλλον: Μη τοξικά, ανακυκλώσιμα υλικά.
Βασικά Χαρακτηριστικά
  • Υψηλή Ενεργειακή Πυκνότητα - 16,076 kWh σε συμπαγή θήκη 768×480×300 mm εξοικονομεί πολύτιμο χώρο στον τοίχο ή στο δάπεδο.
  • Υψηλό Συνεχές Ρεύμα - 200A φόρτιση και εκφόρτιση επιτρέπει στην μπαταρία να λειτουργεί με μετατροπείς 10kW+. Ιδανικό για εφεδρική τροφοδοσία ολόκληρου του σπιτιού.
Συχνές Ερωτήσεις
Ποια είναι η ωφέλιμη ενέργεια αυτής της μπαταρίας;
Πόσο διαρκεί ο κύκλος ζωής;
6000 κύκλοι στους 25°C με 80% DOD. Αυτό αντιστοιχεί σε περίπου 15 χρόνια καθημερινής χρήσης.