220V 3500W Portable Power Bank with 3072WH Capacity for Car Jump Starter and EV Charging
| Cycle Life: | 2500X | Charging Output: | 220V |
| Total Output: | 3500W | Capacitance: | 3072 WH |
| Output Power: | 3500 W | Input Power: | 680 W |
| Control Mode: | One-click Start And Stop | Output Voltage: | 220 V |
| Input Voltage: | 220 V | Product Size: | 496*260*580 MM |
| Battery Life: | >2500 Times | Model Number: | 7311 |
| Type: | Portable Power Supply | Function: | Car Charging |
| Use: | Passenger Car | ||
| High Light: | 220V Portable Power Bank,3500W Portable EV Charger,3072WH Car Jump Starter |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Charging Output | 220V |
| Function | Car charging |
| Use | Passenger Car |
| Place of Origin | China, Sichuan |
| Brand Name | HUIJIE |
| Type | Portable power supply |
| Cycle Life | 2500X |
| Total Output | 3500W |
| Model Number | 7311 |
| Color | White |
| Product Name | Portable power supply |
| Capacitance | 3072 WH |
| Output Power | 3500 W |
| Input Power | 680 W |
| Control Mode | One-click start and stop |
| Output Voltage | 220 V |
| Input Voltage | 220 V |
| Product Size | 496*260*580 MM |
| Battery Charge/Discharge Life | >2500 times |
A: Factory! We are distributor since 2017. Factory price and plenty of stock lights to make sure fast delivery.
A: Yes, we offer OEM logo & pack for small orders. And we can make mold based on your requests.
A: Yes, we can supply E-mark(some of lights), DOT, SAE, ISO9001, Spectrum test report, Goniophotometers system test report, EMC. We can make certifications if you need.
A: The Defective rate of our all products is 0.2%, we have 9 test before mass production, 4 tests during production, and we will do the final 12-24V Alternating voltage test before the shipment.
A: Please take some photos and email us if you got any problems with the products. Then we will provide you the best solution for you after our confirmation. And the warranty is 12 months.
A: We accept sample order for most of products. You will get the corresponding discount and most cost-effective shipping fee according to your quantity.
A: 3-7days after receiving your payment normally, and it can be negotiated based on order qty and production schedule, 7 to 25 working days for bulk orders.